Reportaże
Zdjęcia

Antropologia i etnografia [9]
Kultura i sztuka [4]
Ludzie z pasją [7]
Piękno polskiej natury [1]
Z innej bajki [5]
Oceń stronę
Zagłosuj
Liczba odpowiedzi: 140
Wyszukaj
My
Kuba Julita Agata Mirek Zbigniew Danuta igor Wiesław Jerzy Kazimierz Tadeusz Iwona Bogdan Antoni Kasia Anita Kamil Jakub Piotr Paweł Konrad Mateusz Florian Helmut Weronika Kacper Basia Janina Karol JAN jarek Marian Marek Stanisław Iza Iga daniel Przemek Bernadetka Józef adam Paulina Krzysztof stefan Beata Aneta Ewelina Ilona Anna Maria Agnieszka Magda Asia Dominika Hubert Kinga Tomek Wojciech Gabrysia Kaja Jacek Monika Czesław Sandra Zuzia Lena Patrycja Karolina Ola Mariusz Michał Justyna ala Marcin Tomasz Artur Bogumiła Ania Wiktor Łukasz robert Dariusz Darek Rafał Bartek Andrzej Wojtek Witold Iwo Kajetan Martyna Dawid Krzysiek Henryk Ryszard Julia alex Daria Grzegorz socha
Statystyka

Online: 1
Goście: 1
Użytkownicy: 0


Piątek, 2024-07-19, 14:00  
MainRegistrationLogin
Strona główna » Filmy i reportaże » Reportaże » Kultura i sztuka

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA 23
W dniach 8-11 lipca 2010 w Krakowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych – jeden z najstarszych takich festiwali w Europie. Tematem przewodnim były Przestrzenie Teatru - Miasto, dzięki czemu spektakle odbywały się w niecodziennej scenerii i zaskakujących miejscach. Udział w Festiwalu wzięło 16 grup teatralnych z zagranicy i 4 teatry z Polski.

Zobacz także zdjęcia z wybranych pokazów.Teatr KTO "Ślepcy"

Plenerowe widowisko inspirowane "Miastem ślepców" Jose Saramago. W niewyjaśnionych okolicznościach ludzie tracą wzrok. Epidemia rozpowszechnia się tak szybko, że nikt nie jest w stanie jej zaradzić. Zamknięta w szpitalu grupa ślepych tworzy wyizolowaną społeczność, która zaczyna rządzić się własnymi prawami. Rodzi się hierarchia. Jednym przypada rola ofiar, innym oprawców. Ślepcy to wstrząsające studium kondycji ludzkiej.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Jerzy Zoń, dyrektor KTO oraz Międzynarodowego Festiwalu Ulicznego.

Zobacz także zdjęcia ze spektaklu.


Ślepcy cz. I


Ślepcy cz. IITeatr Biuro Podróży "Makbet: Kim jest ten człowiek we krwi?"

Spektakl zaprezentowany przez jedną z najciekawszych polskich grup alternatywnych to opowieść o ciemnej naturze ludzkiej psychiki. To zrealizowana z rozmachem opowieść o żądzy władzy, o chaosie, jaki przynoszą nieuchronnie sny o potędze. Wywołane raz demony śmierci nie pozwalają spać spokojnie nikomu.

Zobacz także zdjęcia ze spektaklu.


Makbet cz. I


Makbet cz. II


Makbet cz. IIITEATRY ZAGRANICZNE


La Campagnie Transe Express "Mobile Homme" (Francja)

Mobil Homme, grupa doboszy ubranych w stroje niczym z bajki, żywiołowo gra na bębnach zawieszona kilkadziesiąt metrów nad głowami widzów nad krakowskim Rynkiem.Delreves "Powtarzaj za mną" (Hiszpania) 

Delreves to para hiszpańskich artystów, którzy zrywają z tradycyjną ideą tańca. Pokaz na pionowej ścianie (na krakowskim Ratuszu) zmienia perspektywę widzenia zarówno aktorów jak i widzów.

Zobacz zdjęcia za pokazu Delreves.


Slagman Producties "Pop-Up" (Holandia) 

Dwóch przekomicznych artystów Danny Moleneer i Jacob Slagman tworzy własną wersję teatru lalek. Z kufra wyskakują różne postacie, m.in. król i błazen, myśliwy i królik, które wciągają publiczność do zabawy.

Zobacz zdjęcia z pokazu.


Teatrul Masca "Stuknięty Pierrot" (Rumunia) 

Rumuński Teatr Maska specjalizuje się w białej pantomimie, w której gesty - w przeciwieństwie do tradycyjnej pantomimy - są narzucane przez słowa. Zaprezentowany spektakl ukazuje komiczną postać Pierrota w kilku różnych odsłonach.

Zobacz zdjęcia.


The Lviv Academic Theatre Voskresinnia "Spotkać Prospero" (Ukraina) 

"Spotkać Prospero" to niezwykle barwny spektakl z urzekającą muzyką. Akcja luźno wykorzystuje motywy kilku sztuk Szekspira.

Zobacz także zdjęcia.
Kategoria: Kultura i sztuka |
Wyświetlenia: 742 | Ocena: 0.0/0
Wszystkie komentarze: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]


Website builderuCozCopyright swojska-polska.pl © 2024       kontakt@swojska-polska.pl